Dr. Uyen Chau Nguyen ontvangt subsidie van de Hartstichting
Dit project wordt geleid door Dr. Uyen Chau Nguyen, cardioloog in opleiding van het Maastricht UMC+ en Dr. Roel Meiburg, onderzoeker van de TU Eindhoven. Dankzij deze persoonlijke beurs kunnen zij gezamenlijk nieuwe technieken en benaderingen ontwikkelen die de zorg voor hartfalen patiënten verder kunnen verbeteren. Ze gebruiken metingen van het hart en computermodellen om te voorspellen welke behandeling voor welke patiënt het meest geschikt is. Met kunstmatige intelligentie willen ze deze inzichten sneller toepasbaar maken. Het doel is dat cardiologen straks eenvoudig de beste pacemakerkeuze kunnen bepalen, wat bijdraagt aan betere zorg voor mensen met hartfalen.
Het Maastricht UMC+ en de TU Eindhoven versterken hiermee hun samenwerking en expertise op dit belangrijke onderzoeksgebied.
Hartfalen is een ernstige ziekte die steeds vaker voorkomt. Bij een kwart van de patiënten met hartfalen werkt de elektrische aansturing van het hart niet goed. Hierdoor knijpt het hart niet goed samen en pompt het te weinig bloed rond. Een speciale pacemaker kan hierbij helpen, maar er zijn verschillende manieren om deze te aan te sluiten: met stroomdraadjes naar beide hartkamers of met één draadje dat tussen de hartkamers ligt. Welke methode het beste werkt, verschilt waarschijnlijk per patiënt.